Konkurs czytelniczy ze znajomości powieści Małgorzaty Musierowicz ,,Opium w rosole”

29 marca w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbyła  się III edycja konkursu czytelniczego organizowanego przez bibliotekę szkolną.  Skierowany był on do uczniów klas szóstych łańcuckich szkół podstawowych  oraz  pierwszych naszego gimnazjum .

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami opracowanymi na podstawie powieści  Małgorzaty Musierowicz ,,Opium w rosole”  należącej do cyklu książek ,,Jeżycjada” . Rozwiązywali test składający się z zadań dotyczących treści książki, znajomości najnowszej historii Polski . Musieli  zaznaczyć na mapie miejsca  akcji, rozpoznać  bohatera na podstawie cytatu,  rozwiązać krzyżówkę.

W  trakcie oczekiwania na wyniki uczniowie klas drugich – Agnieszka Kochman, Martyna Baran i Marcin Kruba przedstawili  uczestnikom konkursu prezentację multimedialną na temat życia Małgorzaty Musierowicz, jej warsztatu pisarskiego i serii ,,Jeżycjada”, którą wykonali w ramach projektu edukacyjnego.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy okazał się Jacek Szpunar  ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce zejęła Anita Bejer również uczennica Szkoły Podstawowej  nr 2 , a III miejsce Aleksandra Kuźniar ze Szkoły Podstawowej nr 4.  Wśród gimnazjalistów  I miejsce zajęła Maja Szumierz, II – Magdalena Sobek,  III – Patrycja Szpytma.

zobacz zdjęcia >>>