Powiatowa Gimnazjada w Piłkę Nożną Chłopców

We wtorek 14 czerwca 2016 r. na Orliku MOSiR w Łańcucie odbyła się  Powiatowa Gimnazjada w Piłkę Nożną (chł.) z udziałem reprezentacji mistrzów gmin.

W turnieju  wzięło udział siedem  drużyn:  Białobrzegi, Krzemienica, Wysoka, Rakszawa, Markowa, Żołynia i PG1 Łańcut.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Reprezentacja naszej szkoły trafiła do grupy z Markową i Rakszawą. Po remisie z Markową 0:0 i zwycięstwie 5:0 nad drużyną z Rakszawy nasza młodzież zajęła I miejsce w grupie, trafiając w półfinale na drużynę z Białobrzeg. Po bardzo trudnym i zaciętym pojedynku mecz zakończył się wynikiem 1:1. Aby wyłonić zwycięską drużynę trzeba było strzelać rzuty karne. Szczęście sprzyjało naszej młodzieży, która zwyciężyła 3:2 i tym samym zapewniła sobie udział w ścisłym finale.

W meczu na szczycie przyszło spotkać się z drużyną z Gimnazjum w Krzemienicy. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku, reprezentacja naszej szkoły –  Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie, wygrała 2:1 – po dwóch bramkach strzelonych przez Oskara Lipskiego, zostając ostatecznie Mistrzem Powiatu w piłce nożnej.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników turnieju za ambitną, sportową walkę.

Drużyna grała w składzie : Jakub Cyburt, Oskar Lipski, Mateusz Plesnar, Daniel Baran, Szymon Bieniasz, Szymon Dziedzic, Maciej Mroziak, Dawid Józefczyk, Radosław Sroczyk i Adam Barabasz.

Opiekun drużyny: Mariusz Urbański