Witamy nowy rok szkolny!


               4 września przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Łańcucie oraz Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łańcucie. Uroczysta msza święta w kościele farnym  celebrowana przez ks. Marka Blecharczyka zgromadziła przedstawicieli władz lokalnych, dyrekcję, nauczycieli oraz całą społeczność szkolną.

W homilii,  skierowanej  do dzieci i młodzieży, celebrant podkreślił wartość nauki, która  nadaje sens życiu człowieka, czyniąc go lepszym w służbie dla innych. Jednocześnie życzył młodym ludziom wiary i wytrwałości w pracy nad sobą.

                Po mszy świętej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły, gdzie nastąpiła 2. część uroczystej inauguracji. Zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów oraz ich rodziców przywitała pani dyrektor szkoły Grażyna Panek, która wyraziła zadowolenie z faktu, że do grona naszych uczniów dołączyli pierwszo- i siódmoklasiści. Jednocześnie skierowała do nich wiele ciepłych słów, zapewniając o należytej trosce i opiece ze strony szkoły. Następnie w imieniu władz lokalnych głos zabrała wiceburmistrz miasta pani Joanna Rupar, która podkreśliła w swym przemówieniu, że  władze miasta będą wspierać rozwój tutejszej placówki.

                Muzyczna oprawa uroczystości w wykonaniu zespołu wokalnego PG 1 uświetniła część oficjalną spotkania, po której uczniowie rozeszli się do klas, gdzie przywitali się z wychowawcami.

                     Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie należy uznać za otwarty.

 

powrót >>>