Konkurs czytelniczy Fikcja i prawda historyczna w powieści Zbigniewa Nienackiego ,,Pan Samochodzik i templariusze”

16 marca w Publicznym Gimnazjum nr 1 odbyła  się II edycja konkursu czytelniczego organizowanego przez bibliotekę szkolną.

Tym razem skierowany był on do uczniów klas szóstych łańcuckich szkół podstawowych  oraz  pierwszych naszego gimnazjum . Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami opracowanymi na podstawie powieści  dla młodzieży ,,Pan Samochodzik i templariusze’’, której autorem jest Zbigniew Nienacki. Rozwiązywali test składający się z zadań dotyczących treści książki, znajomości historii zakonu templariuszy. Musieli  zaznaczyć na mapie miejsca  akcji, rozpoznać  ubiór templariusza, rozwiązać krzyżówkę.

Wyniki  konkursu dla uczniów szkół podstawowych ogłoszone zostaną podczas Dnia Otwartego , natomiast dla uczniów gimnazjum w czasie najbliższego apelu szkolnego.

zobacz zdjęcia >>>