Warsztaty z języka niemieckiego „ Die Tierwelt ist fantastisch.”

11 marca 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty z języka niemieckiego "Die Tierwelt ist fantastisch" ("Świat zwierząt jest fantastyczny") prowadzone przez panią Agnieszkę Dec. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów klas VI.

Warsztaty prowadzono metodą stacji. Uczniowie "podróżowali" od stacji do stacji wykonując znajdujące się na stolikach zadania. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się dużą aktywnością i kreatywnością w rozwiązywaniu ćwiczeń językowych. Największą popularnością cieszyły się piosenki:"Schnappi"' oraz "Funf kleine Affen". Nazwy zwierząt w krzyżówce i wyklejance obrazkowej stanowiły duże wyzwanie dla początkujących w nauce języka niemieckiego. Elementy animacji językowych, praca przy tablicy interaktywnej, układanie puzzli oraz zabawa z pluszowymi zwierzątkami pokazały uczniom, jak w sposób zabawny i niekonwencjonalny można uczyć się języka niemieckiego.

zobacz zdjęcia >>>