KOSZYKARKI GIMNAZJUM NR 1 W ŁAŃCUCIE MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA

Marzenia się spełniają!!!

Koszykarki naszego gimnazjum  sprawiły wielką sensację w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej, który odbył się w Łańcucie 11 kwietnia br. Zawodniczki  Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie wywalczyły wejście  do ścisłego finału wojewódzkiego, grając  w barażach.

W finale pokonały mistrzynie z ubiegłego roku Gimnazjum nr 3 z Krosna – 28:13 oraz Gimnazjum z Wierzawic – 31:22, zostając mistrzyniami Podkarpacia. Tym samym nasze wspaniałe gimnazjalistki po raz pierwszy w historii łańcuckiej koszykówki zdobyły tak zaszczytny tytuł. Medale i nominacje do Ogólnopolskiej Gimnazjady, która odbędzie się 16-19 czerwca w Kołobrzegu, wręczał  Dyrektor Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego pan Jacek Bigus w obecności dyrektora PG1  Adama Hoły, dyrektora MOSIR  Jerzego Hałki oraz organizatora zawodów Tadeusza Naroga. Zawody sędziowali: Dariusz Szaro, Marek Biros- boisko, Robert Cyburt, Łukasz Gwizdak ,Tadeusz Naróg- stolik. Opiekę medyczną sprawował Grzegorz Czajka.

Skład drużyny mistrzyń województwa -reprezentacji Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie:

Julia Bazan, Natalia Bróż, Maja Gwizdak, Julia Hatalska, Anna Krowicka, Zuzanna Kużniar, Emilia Możdżeń, Natalia Stropek, Monika Szpunar, Wiktoria Tkacz. Trener Adam Naróg.