V Turniej Piłki Nożnej „Młodzi nie tylko kibicują, ale i grają”

W piątek 22 kwietnia na Orliku w Łańcucie odbył się  Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Młodzi nie tylko kibicują, ale i grają”. W turnieju zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju ZS 2 Łańcut ”ŚRUBY”, wzięło udział sześć drużyn:  Białobrzegi, Krzemienica, Wysoka, Wola Mała, PG 2 Łańcut i PG1 Łańcut.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Reprezentacja naszej szkoły po zwycięstwach: 1:0 z Gimnazjum Nr 2 w Łańcucie i 2:1 z Gimnazjum w Wysokiej zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do półfinału. W półfinale w pojedynku z Gimnazjum w Krzemienicy nasza młodzież zwyciężyła 3:2 i awansowała do ścisłego finału.

W finale przyszło spotkać się z drużyną z Gimnazjum w Białobrzegach, która zwyciężając swoją grupę, poradziła sobie również w półfinale. Po bardzo zaciętym pojedynku mecz zakończył się wynikiem remisowym 0:0 i czekały nas rzuty karne. Po trzech kolejkach rzutów karnych wynik brzmiał 2:2 i trzeba było strzelać dalej. Czwarta kolejka okazała się decydująca. Zwycięzcą turnieju zostali uczniowie naszej szkoły Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie, ostatecznie wygrywając 3:2.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników turnieju za ambitną, sportową walkę.

Drużyna grała w składzie : Jakub Cyburt, Oskar Lipski, Mateusz Plesnar, Daniel Baran, Szymon Bieniasz, Adam Barabasz, Szymon Dziedzic, Maciej Mroziak, Wojciech Kluz, Norbert Nycz, Dawid Józefczyk i Mateusz Nowak.

Opiekun drużyny: Mariusz Urbański