Żywa lekcja historii z Bractwem Rycerskim

Dnia 22 lutego gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie. Żywa lekcja historii stała się już tradycją naszego gimnazjum. Zajęcia prowadzone przez KERIN są opracowywane przez historyków z uwzględnieniem wymagań aktualnej podstawy programowej.

Dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą umożliwia skuteczne przekazywanie wiedzy z zakresu historii poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść.

Tym razem tematem zajęć prowadzonych przez panów Mateusza i Macieja było rycerstwo i jego zwyczaje. Uczniowie mieli okazję w nieszablonowy sposób poznać obyczaje naszych przodków. Dowiedzieli się, jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza, usłyszeli informacje o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach. Przedstawiono zasady sądów Bożych, przeprowadzono ko nkurencje w zbrojach płytowych i kolczych. Nadrzędnym kryterium tych zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy odgrywają w nich różnorodne role, dzięki czemu mają unikalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem minionych epok. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wykorzystywane rekwizyty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.

Uczniowie wykazali zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w przedstawianych wydarzeniach historycznych. Po raz kolejny mogli przekonać się, że historia nie jest nudną nauką, lecz może być fantastyczną przygodą.

>>>Zobacz zdjęcia<<<